İŞLER
ÇÖZÜMLER
EKİBE KATIL
ANASAYFA
İŞLER
AJANS
EKİBE KATIL
BLOG
MARKALAR
BİZE ULAŞIN
Blog
DP CREATIVE/Blog/Bir sosyal medya yöneticisinde  olması gereken özellikler
Yazar
Kategori
Bir sosyal medya yöneticisinde
olması gereken özellikler

Sosyal medya uzmanları hem şirketleri hem de çalıştıkları müşterileri için oldukça önemli ve değerlidir.Bir sosyal medya uzmanı birçok özelliği barındırmak durumundadır. Yazarlıktan proje yöneticiliğine kadar uzanan bu özelliklere göz atalım.

 

 Yazarlık

Şüphesiz bir sosyal medya yöneticisinin en fazla içli dışlı olacağı mecralar Facebook, Twitter, İnstagram gibi mecralara içerik üretmek olacaktır. Sosyal medya yazarlığındaki amaç; medya mesajlarının doğru algılanması, eleştirel bir bakış açısıyla alınabilmesi, gerçeklik-kurgusallık ayrımının yapılabilmesi,medyanın yönlendirme ve yönetme fonksiyonlarının olduğunun farkına varılabilmesi, mesajı gönderenlerin kendi düşüncelerini empoze etme gayreti içinde olabileceklerinin değerlendirilmesi gibi hedefleri içermektedir. 

Sosyal medya uzmanı bu konular hakkında fikir sahibi olmalı, ve birlikte çalıştığı metin yazarını müşteriden önce süzebilmeli.

 

Analitik ve Takip

Analitik sosyal medya yönetiminin büyük bir parçasıdır. Her sosyal medya yöneticisi kendi değindikleri konuları, beğendiklerini, yorumları ve paylaştıkları URL’leri takip etmesini mutlaka bilmelidir

 

Fotoğrafçılık

Fotoğraflar sosyal medya mecralarının en önemli parçasıdır. Gün geçtikce insanlar her zamankinden daha fazla fotoğraf paylaşma eğilimi artmakta. Bu sebeple bir sosyal medya uzmanı için fotoğraf büyük önem taşır.

 

Photoshop

Yukarıda da belirttiğimiz gibi fotoğraflar sosyal medya ve sosyal medyacı için çok önemli. Bu sebeple fotoğrafları geliştirmek ve düzenlemek, fotoğrafları birleştirmek ve vurgulanmak istenen alanı ön plana çıkarabilirsiniz.

 

Proje Yöneticiliği

Sosyal medya uzmanı metin yazarı,tasarımcı ve yazılımcı yönetmesini bilmeli, müşteri ve ekip arasında ki bağlantıyı sağlamalıdır.

Okuyucu Sayısı: 8670
Bir Yorum Yazın
İsim
E-Posta
Yorum
İletişim
Melikşah Mahallesi Merih Sokak
No:1/1 Meram/KONYA