İŞLER
ÇÖZÜMLER
EKİBE KATIL
ANASAYFA
İŞLER
AJANS
EKİBE KATIL
BLOG
MARKALAR
BİZE ULAŞIN
Blog
DP CREATIVE/Blog/Reklamcılığın İlk Adımı İş Başvurusu
Reklamcılığın İlk Adımı
İş Başvurusu

Okul bitti. Aile ile geçen bir yaz ve ardından kafamızda oluşan soru “Peki ya şimdi ne olacak?”. Bu soru sizi gerebilir derin düşüncelere itebilir. Bunalıma girmemek için ise size birkaç önerim olacak. Eğer doğru adımlar izlenirse “iş başvurunuz” sizi diğerlerinden farklı kılan ve onlarca kişinin arasından fark edilmenizi sağlayan bir adım olabilir.
 

İş başvurusu, iş hayatınızın gidişatı için çok önemli bir adımdır. Bir nevi ilk izlenimdir. Ajanslar ile ilk kontağı kurmanızı sağlar. Ajanslar her iş başvurusunu incelerler. Kimi başvurulara sadece göz gezdirilir, kimileri detaylı incelenir. Bu tamamen sizin elinizde olan bir durumdur.
 

Kendinizi Tanıyın

Öncelikle neler yapabilirsiniz neler yapamazsınız bunları çıkartmanız gerekir. Hangi pozisyonda görev alabileceğinizi yetenekleriniz belirler.Tabi yeteneğin yanında bunu isteyerek mi yapacaksınız severek mi? Kimse sırf bildiği için yapmak istemediği bir şeyi yapmak istemez.
 

Araştırma Yapın

Kendimizle ilgili kararlar verdikten sonraki adımımız yeteneklerimizi nerede sergilemek istediğimizdir. Bulunduğunuz şehirdeki ajansları listeleyin. Yaptıkları işlere, yöneldikleri alanlara, ekiplerine ve yapmış oldukları işlere göz gezdirin. Sosyal medyaları daha gerçekçi bilgileri almanızda faydalı olacaktır. Sosyal medyalarında gezin, kitleler ile kurdukları dili anlayın. Kendinize yakın hissedeceğiniz bir kaç ajans size göz kırpacaktır.
 

CV

Burası çok önemli. Resmi bir kuruma başvuru yapmadığınızı unutmayın. Cv ve başvuru formunu doldururken samimi bir dil kullanın. Renkli olun. Biraz da uçuk kaçık bir dilde fayda var. Farklı olmak her zaman faydalıdır ki diğerlerinden ön plana çıkabilin. Uzun metinlere gerek yok kısaca kendinizi ifade edebilecek cevaplar yeterli olacaktır. Her cevapta sizin hakkınızda tüyolar veren bilgileriniz olsun. Cv ve başvurunuzu göndereceğiniz ajansın diline yakın olmaya çalışın, her ajansa aynı dil yerine o ajansın dilini kullanmaya çalışın.
 

Geri Dönüş

İş Başvurumuzu tamamladıktan sonraki süreç başvurduğumuz ajansların geri dönüşlerini beklemektir. Mail veya telefon aracılığı ile sağlanan geri dönüşten sonra randevu gününüzü unutmayın. Erken gitmenizde fayda var. Sizi sorumluluk sahibi gösterecektir. Kendinize güvenin ve sadece siz olun. Çalışma ortamınızı kontrol edin. Unutmayın reklamcılık yaratıcılık gerektirir ve bu yaratıcılık uygun çalışma ortamlarında sağlanır.
 

Şimdiden başarılar, yolunuz açık olsun Büyük Reklamcılar:)

Okuyucu Sayısı: 9306
Bir Yorum Yazın
İsim
E-Posta
Yorum
İletişim
Melikşah Mahallesi Merih Sokak
No:1/1 Meram/KONYA